بایگانی برای خرداد, ۱۳۸۵

زیرشلواری

خرداد ۲۴م, ۱۳۸۵

دیروز رفته بودم دم در خونه یکی از رفقا ازش برای امتححححان دینامیک جزوه بگیرم یکی دیگه از دوستان روهم اونجا دیدم! دیدم از کنار در اینورتر نمی یاد بعداز اینکه یکم فسفر سوزوندم دیدم آقا بیرجامه یا همون زیرشلواری خدمون پاشه برای همین نمی یاد توکوچه!!!!! تقریبا ۲سال پیش بود یکی از بعد از ظهرهای تابستون که یدفعه دیدیم همه جا و همه جامون داره می لرزه منم تنهابودم خونه ،تیز پریدم تو کوچه!! آقا سر و صداها که خوابید و همه همسایه ها تو کوچه بودن ،وقتی ترس همه ریخت دیگه کم کم مردم به سر و وضع همدیگه توجه کردنند. قربون این جامعه مسلمونو برم زنا که با نمی دونم چی چی اومه بودنند توخیابون، آقایون هم با شلوارک و زیروش رکابی و …. دردسرت ندم، ما بودیم و خودمون که با زیرپش و زیر شلواری زده بودیم بیرون . یکم دیگه که گذشت دیدم همه دارن به من نگاه می کنن و تکه میکه بارمون می کنن!!!!!!!!!!! حالا بگذریم، بیام سر اصل مطلب: یه زمانی مصدق برای ملی شدن صنعت نفت رفت فرنگستون ،تو روزنامه های اونجا نوشتند رئیس جمهوری با زیر شلواری!!!!! از اون قضیه ۷۰ سال هم نگذشته ولی ما توی این ۷۰ سال کلی فرهنگمون و دینمون خیلی چیزهای دیگمونو فروختیم. حالا ما که هنوز تو خونه از همون فرهنگ استفاده می کنیم و افتخار می کنیم باید به تکه های آغایونی که با شورت و … ،میان ….. ولی داریم به کجا می ریم فکر کردیم؟!!

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۰)

دل نامه

خرداد ۲۴م, ۱۳۸۵

حال در ایامی هستیم که در جو جام جهانی قرار داریم. چند سال پیش در رقابت هایی آسیایی زمانی که ما با تیم کشور مالدیو بازی کردیم و این تیم را با نتیجه ۱۷-۰ شکست دادیم یکی از هم بازی های مرحوم دهداری گفته بود : اگه دهداری مربی تیم بود اجازه نمی داد  که ۱۷ تا بزنند حالا چرا؟ می گفت آخه اگه دهداری بود می گفت : این ها  هم تو مملکت خودشون ابرو دارن وقتی شما۱۷ تا می زنین چه طوری وقتی رفتن مملکتشون سرشون رو بالا کنند.

خیلی حرف عمیق و ظریفی هستش. تو این دنیا و این جام جهانی دیگه از این آدمها پیدا نمی شود.

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۰)

ورزش

خرداد ۲۲م, ۱۳۸۵

دیروز بازی ایران و مکزیک بود و به این بازی می شود نگاهی منطقی داشت.

هر کشوری و مملکتی برای خودش یک ورزش ملی داره، برزیل فوتبال و ولیبال داره، چین ژیمناستیک داره، ژاپن کاراته داره و…. ، ما هم در مملکت ایران ورزش زیبای کشتی و کاراته و وزنه برداری داریم و در مکزیک هم فوتبال.

اگر روزی ما در کشتی از مکزیک شکست بخوریم ، خیلی خیلی باید در فکر فروبرویم ولی اگر در ورزشی مثل فوتبال از کشوری مثل مکزیک شکست بخوریم ، هیچ جای نگرانی نیست و این افسوس ها  را نباید خورد ، ولی اگر در این مسابقه سر بلند می شدیم جایی برای شادی بود.

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۰)