بایگانی برای شهریور, ۱۳۸۹

روزمرگی جدا از دوست داشتن نیست

شهریور ۲۷م, ۱۳۸۹

فکر نمی کنم هیچ کجای دنیا اینجوری باشه که در این کلیپ هست. فکر می کنم از لحاظ محبت و احساساتی بودن یکی از بهترین ها هستیم و برای این سخنم دلیل هم دارم. شما مثلا اگه دوستی صداتون می کنه حسین جان، در جوابش جون داداش، جانم، امر بفرما و .. ای رو داریم که درگنجینه کلامات انگلیسی و آلمانی ۱۰۰% اطلاع دارم که نیست و بار عاطفی کلمات آنها با ما قابل مقایسه نیست اما بنظرم در دنیایی که کلمه دشمن و جنگ و شرارت خیلی در اون داره بکار میریه نیاز  داریم به همچین روابط پاک و دلچسب .

من که از این کلیپی که لینک دانلودشو گذاشتم این پایین خیلی خوشم اومد.

free hug

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۳۷)

۱۱سپتامبر

شهریور ۲۰م, ۱۳۸۹

باید آن تعبیر معمول را که می گویند انفجارهای مرکز تجارت جهانی حضور ناخوانده ی امری واقعی بود که سپهر توهم آمیز ما را از هم پاشاند،معکوس بکنیم: کاملا برعکس-پیش از فرو ریختن مرکز تجارت جهانی بود که ما در واقعیت[ساخته و پرداخته]خود زندگی می کردیم،وحشت های جهان سوم را چیزی می دانستیم که عملا بخشی از واقعیت های اجتماعی ما نیست،چیزی که به صورت یک پرهیب شبح گون(به گمان ما)در روی پرده(ی تلوزیون)وجود داشت-و آنچه در ۱۱سپتامبر اتفاق افتاد این بود که این پرهیبت خیالاتی روی پرده وارد واقعیت ما شد. درست نگفته ایم اگر بگوییم که واقعیت وارد تصویر ما شد: تصویر واقعیت ما(یعنی همارایی های نمادینی که تعیین کننده ی آن چیزی هستند که به عنوان واقعیت تجربه کنیم)شد.بدین ترتیب این واقعیت را که،پس از ۱۱سپتامبر، نمایش بسیاری از فیلم های ((پرفروش)) که صحنه هایی شبیه به فرو ریختن مرکز تجارت جهانی(برج های بلند غرق در آتیش یا در معرض حمله، عملیات تروریستی…) داشتند، به تعویق افتاد (یا حتی خود فیلم ها بایگانی شدند) می توان ((واپس زدگی)) پس زمینه ی خیالاتی ای دانست که سبب ساز تاثیر حاصل از فرو ریختن مرکز تجارت جهانی است.

به برهوت حقیقت خوش آمدید-اسلاوی ژیژک

پ.ن: ۱٫می خوام اگه بشه یه محیطی درست کنم که همه دوستان بتونن خلاصه کتاب هاشونو بزارن اونجا که اگه کسی خواست کتابی انتخاب کنه برای خوندن نظراتی رو در موردش بدونه و خلاصه ای.

۲٫ جدیدا از افکار اسلاوی ژیژک خیلی خوشم اومده و دارم آثارشو می خونم، فعلا این اولین کتابیه که دارم ازش می خونم، سخته همه مطالبشو نمی فهمم اما نکات جالبی هم برام داره.

بعد نوشت :

دوستان که جو لنگش کن لنگش کن راه انداختن. راستیتش برای همین کارا سایت گرفتم اما من عمران خوندمو از این سایت مایت سر در نمیارم و کسی هم الان ندارم که …، اگه کسی بلده من که پایه ام.

در همین رابطه:

۱۱ سپتامبر ۲۰۱۰ روزی عبرت انگیز!

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۲۲)