بایگانی برای آبان, ۱۳۸۹

تلخ

آبان ۳م, ۱۳۸۹

نمی دانم برای این می شود کلمه جوگیری را بکار برد یا احساسی بودن، اما درهرصورت اوضاعی است که یکی از این دو را شامل می شود که بنظر من جو گیری است.

اگر بخواهم صریح بگویم، من هرچه گشتم، هرچه تلاش کردم به در بسته خوردم و هیچ نشانه ای از این که مهران مدیری یا یکی  از همراهان همیشگیش طرفداران جنبشِ سبز باشن پیدا نکردم، یعنی زیر حتی یک بیانیه را هم این شخص امضا نکرده بود و حتی شایعاتی مبنی بر اینکه اولین قسمت آن را به دولت بعد از نهم هم تقدیم کرده است گفته شد، اگر که نخواهیم حتی به این شایعه توجه کنیم نمی توان از واقعیت حاضر در زیر بیانیه ها فرار کرد.

جوی در بین ایمیل ها و شبکه های ارتباط جمعی بوجود آوردند، که با پیش درآمد آغازین هر قسمت پررنگ تر شد، مجموعه جهت گیری های را آغاز کردند تا مردم را با زیرکی گمراه کرده تا کیسه های خود را بیشتر پر از پول کنند. چون یکی از احتمالاتی که به ذهن من خطور می کند این است که مثل دفعات پیش آقای مدیری نتوانسته از کیسه بسیار پراز پول صداسیما سهمِ دلخواه را بدست آورد برای همین امر این سناریو را به همراه باند خبرنگاری و هنری خود براه انداخت که تا بتواند به سود دلخواه خود برسد. جالب اینجاست که با بعضی ها که در این باره همکلام می شوم می گویند: ((چه تیکه های خفن سیاسی ای در قهوه تلخ می گویند)). البته بعد از دیدن این مجموعه فهمیدم تیکه های خفن سیاسی یعنی چی!!!!

دیگر احتمالی که در بعضی از سایت ها به این موضوع پرداخته شد این است که خواسته اند مردم را با این موضوع که صدا و سیما به دلیل دو تیکه کلامی که سالی ماهی یکبار در آن دیده شده است و سیاسی بوده با آن موافقت نکرده و این باعث شده آقای مدیری زیر یوق این پرچم نرود که سانسور بر کارش رخنه کند و خواهان پخش بدون سانسود آن گردد فریب دهند که این مسئله هم بسیار خنده دار است چون مثل روز روشن است که وزارت ارشاد که باید مجوز انتشار این سریال را بدهد، از صدا و سیما سخت گیرتر است، تازه اگر طنزی که مورد اشاره اش به پادشاهان قبلیست و به تمسخر کشیدن همه ی افکار و اعمالشان. در ادامه، مثلا این هفته برنامه جمعه ایرانی بسیار بسیار سیاسی تر از این قهوه تلخ بود و حتی می شود از به توافق رسیدن سریال نون و ریحان و پخش آن هم مثالی برای رد این جو گفت. ا

غفال مردم برای رسید به اهداف مالی یک دسیسه بسیار نا شایست است بخصوص اینکه این عمل در زیر پرچم هنر باشد و مرا بیشتر یاد آن صحبت کمال الملک به رضاخان می اندازد که… .

البته من اصلا با خواسته بجای ایشان که در پشت بسته های بی کیفیت سی دی ها(یا دی وی دی ها که قابی بهتر و شکیل تر دارد) نوشته شده که لطفا کپی نکنید موافقم، اما با اینکه هر کس برای خودش یک مجموعه بخرد و به دیگری ندهد را اصلا در کتم نمی رود.

پ.ن: البته این نکته قابل ذکر است که چون کالای ارائه شده به دلیل فرهنگی بودن دارای مالیات بسیار کم می باشد و مثل بازاریان هر روز مشکلاتی گوناگون هم، ندارد.

من که از دوستان اصل این  دی وی دی ها را می گیرم و می بینم.

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۴۵)