بایگانی برای مرداد, ۱۳۹۰

می بینم…

مرداد ۳م, ۱۳۹۰

 

در خرابات مغان نور خدا می‌بینم

این عجب بین که چه نوری ز کجا می‌بینم

جلوه بر من مفروش ای ملک الحاج که تو

خانه می‌بینی و من خانه خدا می‌بینم

خواهم از زلف بتان نافه گشایی کردن

فکر دور است همانا که خطا می‌بینم

سوز دل اشک روان آه سحر ناله شب

این همه از نظر لطف شما می‌بینم

هر دم از روی تو نقشی زندم راه خیال

با که گویم که در این پرده چه‌ها می‌بینم

کس ندیده‌ست ز مشک ختن و نافه چین

آن چه من هر سحر از باد صبا می‌بینم

دوستان عیب نظربازی حافظ مکنید

که من او را ز محبان شما می‌بینم

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۲۹)

گر تو نگیریم دست، کار من از دست شد…

تیر ۱۶م, ۱۳۹۰

می دونم که میگی خیلی باحالم، هروقت کارم به درت می خوره، سروکلم پیدا میشه، می دونم خیلی بی معرفتم اما تو که همیشه در می گشایی، باز هم بگشا، قول می دم آدم بشم، می دونی که واقعا می خوام، می دونی که اگه تو نگری دستمو باز فراموش میکنم، این دفعه هم بَر رخ زردم فشان، آن مهر در افشان را و نظری کن به لطف، این دل…. .

خدا، زان که تو دانی که چیست…

 

پ.ن : به درگاهش برایم طلب کنید دعایی را، در شب های شعبان که …

 

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۲۱)

دو طرف یک معادله

تیر ۱۰م, ۱۳۹۰

من جامعه شناس که نیستم هیچ، در جامعه شناسی تاریخی هم دستی ندارم، اما به عنوان یک ناظر و بیننده به وقایع اطراف خودم سعی می کنم نگاهکی بیندازم و بی تامل از حوادث نگذرم.

مسائلی مثل حجاب هم در داخل ایران و هم در خارج، کم و بیش مورد بحث و گفتگو قرار گرفته است از جمله در بین دوستان وبلاگ نویس. البته بیشتر این نگاه ها یک سو نگرند و همه جوانب را در بر نمی گیرند.

 

 

اگر به کشورهای در حوالی ایران عزیز بیندازیم به روشنی این نکته قابل تامل است که نوع پوشش در سه شکل قرار گرفته است.کشورهای عربی، ایران و کشورهای آسیای میانه. بنده اطلاعاتی ندارم که چرا در کشور های عربی که هوا به شدت گرم است نوع پوشش به سمتی رفته است که نتیجه آن شده است بدترین رنگ موجود که همان سیاه است در صورتی که در کشورهای آسیای میانه با اینکه آب و هوای بهتری دارند این رنگ مورد استقبال قرار نگرفته که هیچ، از رنگهای شاد و متنوع بهره برده اند، در صورتی که به روشنی مشخص است که اسم هر دوی اینها برقه است، اما این کجا و آن کجا.

نقش پررنگ آقایان در این گونه موارد قابل انکار نیست، اما در دیگر روی این سکه این مسئله را نیز نمی توان انکار کرد که خود زن ها هم در این مسئله نقش اساسی ای ایفا کرده اند. زمانی که خودشان از بین رنگ های موجود به سیاه گرایش پیدا می کنند، چرا همه گناه ها را بر گردن مشکلات دیگر می اندازند؟؟؟!!!!

یک نکته بسیار زیبا در رنگ برقه های زنان افغان، چشم نواز و شاد بودن این رنگ هاست، در عین اینکه رنگ های تابلو گونه نیستند.

 

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۲۰)