تکه پاره هایی …

تیر ۲۷م, ۱۳۸۵

من او

رضا   امیرخانی

انتشارات : سوره مهر

۵۲۸ صفه

به نظر من ،زیباترین کتاب رمانی هست که تا بحال خوانده ام. رضا  امیرخانی دارای نثری بسیار روان – مثل دستگاههای فیبر نوری ، بدون هیچ نویز و صدای اضافه  البته در کلمات – و این از موثرترین موارد در جذابیت نوشته هایش هست و به همراه دستانی کامل از ته دل.

این رمان ، این رمانی که باهاش حداقل یک هفته ای را زندگی خواهید کرد با اسم  من او آغاز می شه که این نوع اسم گذاری مخصوص رضا  امیرخانی هسش .  این داستان از بچگی های  علی آقا و تو تیر و طایفه فتاحها آغاز می شه ، علی ، کریم ، مهتاب ، مریم ، باب جون و….. . عناصری هستن که این داستان را به بهترین نحو اجرا می کنند. داستان از رفاقت بدون هیج چون و چرایی بین علی و کریم که پسر کلفت خونه بوده آغاز می شه یک مرام معرفت درست و حسابی که توی واقعیت امروز خیلی خیلی کم می بینیم  و به عشقی پاک بین علی و مهتاب ، که خواهر کریم هستش می رسه و … . در کل داستان یک عشق ناب ((عاشقی که هنوز غسل نکره حکمآ عاشقه و عشقش پاک)) ، یک دنیای بدون هیچ غل و غش ، یک دنیایی که با همه این  حوادث  باز آدم هایی  پیدا می شن که اذیت کنن و لی باز از این دنیای که  توی این جامعه مدرن داربیم یک کم دوست داشتنی تر  هستش.

من به خیلی از دوستان این کتاب رو معرفی کردم و همه نصف داستان را تو چند هفته و نیمه دیگر داستان را تو یک روز خوندن و جالب اینکه همه تا امروز حداقل ۲بار این کتاب رو خواندن ، من خودم اصلا عادت ندارم کتابی رو ۲بار بخوانم ولی زمانی که این کتاب رو برای بار دوم شروع به خوانده کردم  ، توی این کتاب اینقدر نکته پیدا کرم و نوشتم که علاقم از دفعه اول برای خواندن این کتاب بیشتر و بیشتر می شد و به خودم می گفتم مگه می شه یک نویسنده هنگام نوشتن یک داستان  ذهنش به همه این نکات باشه؟!! ، ولی … .

اگه بخواهیم به زور یک چند ایرادی هم وارد کنیم ، که بیشتر سلیقه ای  هستش ، می شه گفت که علی خیلی برای رسیدن به عشقش تلاش نکرده و باید از علی تلاش بیشتری می دیدم .

اولا ! یعنی پول خون پدرت، بالکل ،به قیمت

پشت جلد این کتاب است؟! این قدر ارزان؟ اگر

این جوری است که یکی – دوتا استکان لب پر

هم برای مابریز! اصلا پول خون پدر یعنی چه؟

شده ای کانه برادر بزگ کارامازف که ابوی اش

را نفله کرد! دستت درست! …

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۰)

گذاشتن یک پاسخ