سنگ محک

اسفند ۲۵م, ۱۳۸۹

چند روزیست که اوضاع و احوالشون یه جورآیی شبیه به لیبی شده، شاید هم بدتر، وهابی های بحرین و سعودی و اماراتی کمر بستن به قتل عام شیعیان بحرین.

یه حسی رو دارم که ۳ماه دیگه میشه ۲۴ ماه که این حس همراهم هستش، حسی که الان با دیدن صحنه هایی از مردم بحرین به اون افزوده شده و همش در این فکر هستم که چه باید کرد و چه می توانم انجام داد.

برای هر کسی که در هرکجایی ندای آزادی خواهانه سر می ده، اگه می خواین بفهمین که ندای واقعیه اون هست یا نه میشه برای تشخیصش سنگ محکی پیدا کرد. ۲۱ماه از ندای آزادی خواهانه بخش ِ وسیعی از مردم سرزمین پارس می گذره و در بین بن علی، مبارک رو داشتیم که حتی به شعارهایی برای این مردم تبدیل شد، یعنی ندای آزادی خواهی در هر سرزمینی را پاس داشتند و دیکتاتورهای آنها را نهی کردند اما چند صباحیست که در بحرین و به ویژه در این چند روز اخیر بدجوری دارند مادران رو داغ دار می کنن و جرم ِ اینان علاوه بر آزادی خواهی شیعه بودن هم هست و حال حمایت ِ همه جانبه از اینان باید در دستور کار جنبش آزادی خواهی ایرانیان هم قرار بگیره، اگر ندایمان ندای آزادی خواهیست پس… .

پ.ن: خیلی برام جالبه سکوت آدم هایی که از مصر، تونس و تا حدودی لیبی می گفتند هنجره پاره می کنن از حصر های خانگی رهبرانمان اما کم کم رفتن در عالم ِ خوشی های عید نوروز و فراموش کردند مردمانی را که تا  سال ۱۹۷۱ میلادی هموطن ما بودند.

یادمه چند سال پیش مردم بحرین به شدت ناراحت بودن از اینکه آل سعود این بحرین رو تبدیل کرده به مکانی برای هرزگیه سعودی ها. چونکه در بخش های زیادی از سعودی که به بحرین نزدیک هستش سعودی ها میومدن برای … .

 

 

 

ارسال شده در دسته‌بندی نشده | نظرات (۱۰)

۱۰ پاسخدر “سنگ محک“

 1. صابر می‌گوید :

  ای بابا

  چی بگم …

  ———-
  اتفاقا صابر جان الان وقته عمل کردن به اصول هستش

 2. علی رضا می‌گوید :

  سلام. بدون شک ژاپن. دلیل هم ندارد. به همین سادگی.

  ———
  سلام
  همین که فرمودید دلیل نداره ، جالب بود.

 3. ندا می‌گوید :

  زمین داره بیدار میشه

  ————-
  اما مردمانش همچنان خوابند

 4. شغاد می‌گوید :

  ُسلام
  ممنون از مطلب شما برای بحرین. دلمان می‌سوزد.

 5. تارا می‌گوید :

  فقط میشه تأسف خورد به حال اونایی که تو هر جریانی دنبال منافع خودشون هستن

  میخواستم سال نو رو تبریک بگم ولی با دیدن این عکسها خدای خودت کمک کن

 6. ثمین می‌گوید :

  هر کاری عرضه میخواد برادر!
  حتی مردن در راه عقیده و آزادی هم از همه برنمیاد،همینطور شهادت…من به مردمی که بقول شما یه روزی هموطنم بودند افتخار می کنم و به شما که به این زیبایی و درست وقتی که هیچکس جز اومدن نوروز به چیزی فکر نمیکنه،به یاد اونا بودید.ممنون

 7. سمفونی ادب می‌گوید :

  سلام .
  آزادی حقه هر انسانی است .برای تحقق این حق دعا کنیم .
  سال نو پیشاپیش مبارک.
  ایشالا ساله خوبی داشته باشید.

 8. حسین می‌گوید :

  یک وقت هایی سید نمی شود چیزی گفت
  عیدت آرام و زیبا
  سلام . . .

 9. سید احسان می‌گوید :

  جریان دیگری در میان است در ایران. اینکه جریانات سال پیش و قبل از ان و حالا این حصر ..اینها فرمولاسیون دیگری داردکه معادله اش هنوز مانده تا به بحرین و یا حتی مصر برسد…مردمان ما چیزی را ازدست داده اند که تا بدستش نیاورند به هیچ معادله ای نمیرسد و تا روزگار میچرخد اوضاع همان دست احمدی نژاد و مشایی میچرخد…
  بی مقدمه
  سال نو مبارک

 10. آراد می‌گوید :

  سلام سید
  باز هم عذر تقصیر برای دیر اومدن !
  به قول دست نوشته م. شغاد که الحق زیبا نوشته بود گفت به این فکر میکردم که سال گذشته در این روزها چقدر برایمان دعا میکردند !!!!
  کاش همه از زیر یوغ ستم رها شوند

گذاشتن یک پاسخ